Výchova ke zdraví

logo

Info

Sdílejte s námi příklady dobré praxe, najděte nové kolegy a přátele.

více info

Aktuality

Soutěžní kampaň pro žáky ZŠ ke Světovému dni bez tabáku-31.5.

Vloženo: 26.04.2022

Den 31. 5. 2022 připadne tradičně na den, kterým Světová zdravotnická organizace upozorňuje na škody a hrozby působené užíváním tabáku. V letošním roce je kampaň zacílena na problematiku pěstování a zpracování tabáku, na dopady jeho užívání na zdraví a životní prostředí. Státní zdravotní ústav při té příležitosti vyhlašuje soutěž pro jednotlivé žáky, skupiny, nebo i celé třídní kolektivy základních škol. Zasílat lze fotografie prací nebo videa do 2 minutového limitu, a to nejpozději do středy 20. května 2022. Z každého kraje ČR budou následně vybrány dvě nejnápaditější a nejzajímavější práce, které postoupí do celostátního kola a budou zveřejněny na facebookové stránce Centra podpory veřejného zdraví SZÚ. Hlasování o vítězné práce proběhne formou "lajkování". Vítězové budou odměněni cenami a škola obdrží zdravotně výchovný program pro žáky dle vlastního výběru. Více informací » zde. Soutěž probíhá pod záštitou MŠMT.   

Metodika pro učitele 2. stupně ZŠ

Vloženo: 08.06.2020

Metodický materiál „Rozhodni se! aneb životním stylem ke zdraví“ je zaměřen na prevenci chronických neinfekčních chorob a je určený pro učitele 2. stupně základních škol k výuce předmětu Výchova ke zdraví, případně Přírodopisu. Chronické neinfekční choroby (neboli choroby hromadného výskytu, dříve označované jako civilizační onemocnění) souvisí s nezdravým životním stylem a patří v současné době k častým onemocněním. Výchova ke zdraví je klíčovým předmětem, který může mít zásadní vliv na růst zdravotní gramotnosti populace a snížení výskytu těchto nemocí. Hlavním cílem metodického materiálu je seznámit žáky s primární prevencí těchto onemocnění a zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Materiál obsahuje návrh 10 lekcí, z nichž každá podává odborné informace sloužící k teoretické přípravě učitele a návrh vyučovací hodiny, dále obsahuje pracovní list včetně řešení a návrh aktivit k danému tématu.

 

Stáhnout zde »https://munispace.muni.cz/library/catalog/view/1572/4389/2116-2/0#preview

Aktualizace - prevence nádorů

Vloženo: 03.10.2019

V části metodické materiály Vám nabízíme ke stažení powerpointové prezentace k úspěšné metodické příručce My se raka nebojíme určené pro výuku na 2. stupni ZŠ. Prezentace jsou volně k využití a uveřejněny se souhlasem autorů.

"Hrou proti Aids" pokračuje

Vloženo: 10.09.2019

V týdnu od 25. 11. do 29. 11. 2019 bude opět probíhat na Střední zdravotnické škole v Pardubicích preventivní program na téma onemocnění přenášená sexuálním kontaktem. Důraz bude kladen na ochranu zdraví, pochopení souvislostí při přenosu virů HIV, ale i HPV a přijetí zodpovědnosti za své chování v partnerském životě.

Akce je určena třídním kolektivům žáků 9. ročníků pardubického okresu. Kapacita programu je omezena!

Podrobnosti zde »pozvánka.pdf

Aktualizovali jsme sekci Prevence nádorů

Vloženo: 19.06.2019

Pod odkazem Prevence nádorů nyní najdete nejnovější informace o výskytu zhoubných nádorů a o úmrtnosti na tato onemocnění v Pardubickém kraji. Kompletní zprávu o zdravotním stavu obyvatel Pardubického kraje je možné stáhnout do PC v PDF »https://www.khspce.cz/zprava-o-zdravotnim-stavu-obyvatel-v-pardubickem-kraji/.  

 

< 1 2 3 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.com | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
KHS Pce

Vyhledávání