Výchova ke zdraví

logo

Info

Sdílejte s námi příklady dobré praxe, najděte nové kolegy a přátele.

více info

Aktuality

31.5. Světový den bez tabáku - příležitost zanechat kouření

Vloženo: 30.05.2019

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlašuje každoročně poslední květnový den Světovým dnem bez tabáku, aby tak upozornila veřejnost, že rakovina plic, na kterou umírá v Evropě nejvíce lidí ze všech nádorových onemocnění, je zbytečná. Kromě toho kouření souvisí s celou řadou dalších onemocnění, zejména dýchacího a oběhového systému. Přijďte si s námi o prevenci kouření, závislosti a zdravém životním stylu popovídat v pátek 31.5. do Pardubické nemocnice. Jaká je úmrtnost na rakovinu plic v České republice a v Pardubickém kraji se také můžete dočíst ve Zprávě o zdravotním stavu obyvatel v Pardubickém kraji (KHS, 2018).

Program 31. 5. 2019 v Pardubické nemocnici: http://www.nempk.cz/pardubicka-nemocnice-program

Rozsvícené monitory a displeje nám před usnutím škodí

Vloženo: 01.04.2019

Ministerstvo zdravotnictví upozorňuje na škodlivost vystavení se tzv. modrému světlu v nočních hodinách. Doporučení, jak můžeme pozitivně ovlivnit kvalitu svého spánku a prospět tak svému zdraví, odborníci shrnují do několika pravidel spánkové hygieny...»číst více«

Nový metodický materiál pro učitele 2. st. k prevenci nádorů

Vloženo: 30.11.2018

Metodický materiál připravili autoři z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně pod názvem „My se raka nebojíme aneb prevencí ke zdraví“. Publikace je zaměřena na onkologickou prevenci a je určena pro učitele 2. stupně základních škol k výuce předmětu Výchova ke zdraví, případně Přírodopisu. Rakovina se v dnešní době řadí mezi nejčastější onemocnění. Vzhledem k tomu, že významnou roli při snížení výskytu nádorového onemocnění představuje prevence, je velmi podstatné, aby základní informace o onkologické prevenci byly podávány již žákům na základních školách. Hlavním cílem je tedy seznámit žáky s primární a sekundární prevencí nádorových onemocnění a zvýšit jejich zdravotní gramotnost v této oblasti. Materiál obsahuje návrh 10 lekcí – každá lekce je strukturována do teoretického úvodu určeného k odborné přípravě učitelů, dále následuje didaktická transformace tématu, a to do návrhu vyučovací hodiny, pracovních listů a aktivit určených pro žáky a klíče k pracovním listům určených pro učitele. Metodiku si můžete stáhnout zdarma v sekci »Prevence nádorů »Doporučené metodiky , nebo aktuálně pod tímto »odkazem«.

E-learning zdarma - HOBIT

Vloženo: 06.11.2018

Vzdělávací program HOBIT, neboli HOdina BIologie pro živoT, který v roce 2013 odstartovalo Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FNUSA-ICRC), má za cíl během jedné vyučovací hodiny předat žákům důležité informace, díky kterým budou schopni zachránit život člověku se srdečním nebo mozkovým infarktem. Nové prvky programu - simulační videa vnáší do výuky první pomoci zcela zásadní prvek a učí děti, jak reagovat na situace z běžného života. Edukace probíhá online na počítačích, žáci postupně vyplňují jednotlivé části testu a učitel pouze dohlíží na průběh hodiny. Je to tedy velmi jednoduché a pro učitele nenáročné, pro žáky navíc HOBIT představuje příjemné zpestření běžné školní výuky.

Více informací, včetně toho, jak se jednoduše do programu zapojit, najdete na www.projekthobit.cz.

«Tisková zpráva ke stažení »

Hrou proti AIDS a dalším pohlavním nemocem - interaktivně

Vloženo: 23.10.2018

Pro žáky 9. ročníků nabízíme účast na interaktivnách preventivních programech v Pardubicích a Chrudimi. Termíny realizace listopad - prosinec 2018. Omezená kaopacita programu!

Pozvánka Pardubice

Pozvánka Chrudim

Dále Vám nabízíme program Hravě o pohlavních chorobách ("HOP"), jehož realizace probíhá u Vás ve škole. Program je financován z dotace Zdravotního ústavu v Ústí nad Labem. Podrobněji o programu viz Doporučené metodiky. Přihlášky prosím pouze emailem na jana.nedbalova(zavinac)khspce.cz. Uveďte místo, třídu, počet dětí a kontaktní osobu, ozveme se Vám a domluvíme s Vámi termín programu.

< 1 2 3 4 25 49 >
© 2009 vychovakezdravi.com | všechna práva vyhrazena | tvorba www & design: mi-ma.cz
KHS Pce

Vyhledávání